Pixel 8
| Brand | |
| Operating System | Android |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | Google Tensor |
| CPU Speed | 2.45 GHz |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Screen Size | 6.2 Inches |
| Resolution | 1080 x 2400 |
| Refresh Rate | 120 |
| Model Name | Pixel 8 |
600,000 RF
600,000 RF